Ne Eksem Ne Diksem

Masanın her tarafında bulunduk...

Ülkemiz nüfusunun geneli gibi kırsalda, tarımın içinde doğduk. Toprağın nimetleri ile okuduk, büyüdük. Çalışma hayatımızın en aktif dönemlerini tarım sektöründe geçirdik, halen de devam ediyoruz.

Kimimiz tarım piyasalarını yönetme sorumluluğu kapsamında kamuda üst düzey görevlerde bulundu. Kimimiz kamu sektöründeki görevlerimiz yanında özel sektörde fiilen tarım ve hayvancılık, dış ticaret, tohumculuk yaptık. Hayvancılığın şartlarını, bitkisel üretimin risklerini yaşayarak tecrübe ettik. 64 bin dönüm arazide bitkisel üretim yaptık.

Tarıma dair masanın her tarafında bulunduk. Çiftçilik, pazarlama, yönetim, denetim, danışmanlık, kooperatif sorumluluğu üstlendik. Aramızdan bir kısmının Milas Uyku Vadisi Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde üyelik yanında yönetim kurulu üyeliği sorumluluğumuzla zeytinde sözleşmeli üretim, pazarlama alanında faaliyetimiz mevcut.

Bunları kendimizi anlatmak, reklamımız olsun diye yazmıyoruz. Sadece masanın tek bir tarafında olmadığımızı, tarım ve gıda sektörünü her pencereden gözlemleme, yaşama ve tecrübe imkanı bulduğumuzu aktarmak istedik.

Bu ülkenin tarımına, çiftçisine, potansiyeline, dinamiklerine inanarak yola çıktık. 10 yıl önce hayata geçirdiğimiz ‘Berce Beraberce Tarım A.Ş.’ hikayemiz ile ‘her ilçe/belde/köy tek bir tarımsal işletme’, ‘yönetimde toplulaştırma, birlikte üretim, hasıla paylaşım esaslı üretim’ modelleri için 4 yıl boyunca Anadolu topraklarında emek verdik, çiftçilerle köylerde, kıraathanelerde, meralarda, çiftliklerde aylarca birliktelikler yaşadık. Üretim projeleri gerçekleştirdik.

    Bu dijital tarım sitesi için; çiftçi, ziraat mühendisi, gıda mühendisi, veteriner, ekonomi yanında ziraat ve veterinerlik alanında kıymetli hocalarımız ve sanayici dostlarımızla birlikte yola çıktık. Ortak amaçlara uygun neler yapabiliriz diye günlerce, aylarca tarım sektörü üzerine yoğunlaştık.

(Her türlü desteği veren proje ortaklarımızın hepsini burada zikredemiyoruz.)

insan

Neeksemnediksem dijital platformun yönetim ve organizasyonundan aşağıdaki isimler sorumludur.

error: Bu sayfanın kopyalanmasına izin verilmiyor.